Головна
Каталог
image/svg+xml 0
Корзина
image/svg+xml 0
Обране
Більше

Підрозетники, коробки розподільчі

Підрозетник є частиною комплекту при встановленні електричної розетки, який запобігає пошкодженню пристрою, пришвидшує роботи, дає вільний доступ при подальшому ремонті. А розподільчі коробки призначені для розгалуження кабелів та уникнення короткого замикання. Монтаж та експлуатація розеток і коробок відбувається просто й без перешкод.

На що звертати увагу при виборі підрозетників

Переважна більшість підрозетників має форму глибокого стакану із дном, куди потім вставляється пристрій. Підрозетники виготовляються з пластику чи поліпропілену – ці матеріали недорогі та мають гарні ізоляційні властивості. Пристрій запобігає потраплянню піску та цементу зі стін до дротів. В окремих випадках монтувальники можуть використовувати коробки з металу, якщо в цьому є потреба.

В залежності від типу розетки можуть бути одинарними чи на декілька отворів. Деякі з них можуть нараховувати до 6 входів й призначені для тих приміщень, де встановлено багато електричних пристроїв та техніки, офісів, складів тощо. У побуті зазвичай встановлюють розподільчі коробки на два підключення.

Перш ніж купити підрозетник, треба враховувати тип стін, їхню твердість та сипучість:

  • Для гіпсокартону підійдуть коробки із спеціальними металевими лапками, які притискають виріб до опори. Інші конструкції будуть випадати.
  • У дерев’яному будинку слід використовувати металеві підрозетники, які не горять й не плавляться.
  • Популярністю для цегляних стін із цементом користуються звичайні короби з пластику, що коштують недорого, та мають безліч варіантів конструкції й кольорів. Хоча експерти й говорять, що пропілен може загорятися, але бетон не дає змогу вогню посилитися чи поширитися. Тому відбувається затухання на самому початку. Існують синтетичні матеріали, які взагалі не горять.

Важливо: підрозетник повинен мати стандартні розміри – діаметр 76 мм. У місцях входу встановлюються посилюючі пластини. Кожна модель має свій клас захисту. Глибина коробки 68 мм, також треба враховувати товщину стін при монтуванні.

Розподільчі коробки – важливий момент при прокладанні проводки

У багатьох приміщеннях встановлюється більше ніж дві розетки, тому виникає необхідність встановлення спеціальних коробок. До них підводиться кабель від щитка, а вже звідти провід розгалужується на необхідну кількість. Розподільчі коробки виготовляють з якісного пластику або металу. Вони бувають круглі, квадратні, прямокутні. За способом кріплення бувають внутрішні (монтуються у стіну) і зовнішні. 

Перед монтажем, щоб виріб прослугував якомога довше, необхідно обрати надійного виробника. Середній вік експлуатації складає не менш ніж 10 років. Тип установки може бути відкрити чи закритий. Якщо виникають проблеми в ході експлуатації, необхідно визивати майстра, а встановлення довіряти тільки фаховим спеціалістам.

На сайті магазину ОММО можна знайти підрозетники та коробки розподільчі із якісних матеріалів за доступною ціною.